אמיר דיין

יזם, משקיע נדל"ן

אמיר-דיין

אמיר דיין הוא יזם, איש עסקים ומשקיע ישראלי המתמחה בנדל"ן מסחרי. אמיר נולד בתל אביב והוא מתגורר כיום באמסטרדם, הולנד. מעל עשור, אמיר מעורב בתעשיות הנדל"ן והאירוח באירופה, בעיקר בהולנד, גרמניה ובריטניה.

אמיר דיין מגיע ממשפחה גדולה של יזמים, המורכבת מ-12 אחים ואחיות. משפחת דיין פועלת בעסקים שונים ברחבי העולם כמו תחום הנדל"ן, המלונאות, הפיתוח והבנייה, ליסינג לרכב ובעוד מגזרים. את בסיס העושר של המשפחה הקים מיקי (משה) דיין, אחיו הגדול של אמיר. משה דיין החל את פעילות המשפחה בתחומי הנדל"ן הבינלאומיים, הפיתוח, הבנייה, הקרמיקה, הריהוט ובעסקי הרכב.

על משפחת דיין ואמיר דיין

משפחת דיין היא שם שני ליזמות נדל"ן גלובלית. בין העסקים אותם מובילה המשפחה ניתן למנות מלונאות, פיתוח ובנייה, ליסינג לרכב ועוד. בבעלות המשפחה עסקים רבים. בתחילה, הם רכשו נכסים בשוודיה ובברלין לפני שהתרחבו לערים גדולות אחרות בהולנד, גרמניה ובריטניה. רכישת הנכסים בברלין נעשתה בשיתוף עם כלל ביטוח ומגדל ביטוח.

אמיר דיין מנהל באופן אישי את עסקי הנדל"ן של המשפחה. לאמיר יש למעלה מעשור של ידע מעמיק בנדל"ן באירופה ובעיקר בגרמניה, לאחר שהקים רשת מקיפה של קשרים ושותפויות בשווקי הנדל"ן והמימון בגרמניה וברחבי אירופה. אמיר בעל ניסיון מוכח ביצירת תיק השקעות איכותי וצומח במהירות המייצר ערך למשקיעים במינוף נמוך תוך הפחתת סיכונים.

בנוסף למעורבותו האישית בנדל"ן, מר אמיר דיין הוא בעל מניות במספר חברות הפועלות במגזר הפרטי והציבורי של הנדל"ן.
אמיר ומשפחת דיין הם גם בעלי מניות של חברות נוספות כגון: Vivion S.a.r.l. וגולדן קפיטל.

Vivion S.a.r.l.

משפחת דיין היא בעלי המניות של חברת הנדל"ן Vivion S.à.r.l,. הפורטפוליו של Vivion כולל נדל"ן מסחרי, בנייני משרדים ובתי מלון בהולנד, בריטניה וגרמניה.
Vivion מחזיקה ביותר מ-50 מלונות באירופה, תחת המותגים הילטון, הולידיי אין וקראון פלאזה, בנוסף לשני מלונות בוטיק יוקרתיים (אשר נרכשו בדצמבר 2019): סנדרסון וסנט מרטינס ליין בלונדון ובכך הרחיבה את הפעילות העסקית בתחום המלונאות באנגליה.

גולדן קפיטל

Vivion היא גם בעלת השליטה בגולדן קפיטל, חברה המחזיקה בעיקר בנכסים מסחריים ובנייני משרדים בשווי של למעלה מ-2 מיליארד יורו בהולנד ובגרמניה.

אפריקה-ישראל מלונות

רשת אפריקה-ישראל מלונות נמצאת בבעלות משפחת דיין משנת 2017 ובמסגרת ההשקעות הנרחבות של משפחת דיין, באוקטובר 2021 פורסם כי אפריקה-ישראל מלונות תקים בישראל, יחד עם בית ההשקעות הישראלי IBI, קרן השקעה במלונות שצפויה לגייס 500 מיליון דולר.

בדצמבר 2021 פורסם כי האחים איציק ואמיר דיין יחד עם ישרוטל נמצאים במו"מ לרכישת 60 מלונות ביוון ובקפריסין בסכום עצום של 1.2 מיליארד יורו.
למשפחת דיין יש פעילות כבר במלונאות ביוון, והיא מתכוונת להגדיל את נוכחותה במדינה.

אמיר דיין ברשתות החברתיות: